Menu
Sepetiniz
  100 TL ve Üzeri Siparişlerde ÜCRETSİZ KARGO!

Sütyen ve Külot

Sütyen

Sütyen kadınların göğüslerini kapatan, sabit durmasını ve formunu korumaya yardımcı en temel iç giyim ürünüdür. Sütyen tercihlerinizde muhakkak uyulması gereken kurallar vardır. Sağlığınızı ve vücut yapınızı aynı zamanda da görünümünüzü bozmaması için alışveriş yaparken yanlış tercihlerin yol açacağı durumlar şu şekilde sıralanabilir. Balenleri göğüslere batar ve göğüsleri sıkıştırır. Sütyenin arka tarafı yukarı doğru kayar. Sütyenin üzerinden göğüslerin taşmasına sebep olur. Sütyen askıları omuzda durmaz ve sürekli düşer. Sütyen kullanılmasına rağmen göğüsler sarkık durur. Sütyen göğsünüzü kavrayamaz ve ortalı durmaz. Omuzlar aşağı doğru düşer. Sütyen kıyafetlerin altından potluk yapar. Sütyen askıları omuzlarda kızarıklıklara neden olur. Sütyen Göğüsleri toparlayamadığı için sırt ağrısına yol açar.

 

Sütyen ve KAP Ölçünüzü Nasıl Hesaplarsınız?

Olumsuz durumlara maruz kalmamak için vücudunuza tam uyumlu ölçülerdeki sütyenleri tercih etmelisiniz. Sütyen ölçünüzü bilmeniz en önemli unsurdur. Evrensel olarak sütyenler için bir ölçü tablosu bulunmaktadır. Doğru hesaplamayı yapabilmek için öncelikle kendi göğüs ölçülerinizi bilmeniz gerekmektedir. Bunun için herhangi bir yere gitmenize gerek yok; rahatlıkla kendiniz hesaplayabilirsiniz. İlk önce bir mezura yardımı ile göğüslerinizin altından çevreleyecek şekilde ölçüyorsunuz. Bu değer sizin sütyen ölçünüz olacaktır. Örnek vermek gerekirse ölçtünüz ve 80 cm geldi bu değere 5 ekliyorsunuz. Sizin sütyen ölçünüz 85 cm dir. Daha sonra kap ölçünüzü hesaplamanız gerekiyor. Bunun içinde göğsünüzün en geniş yerinden hiza alarak tekrar çevreleyerek ölçüyorsunuz. Örnek olarak ölçtünüz ve bu değerde 100 cm geldi. Bu iki ölçüyü birbirinden çıkarıyoruz ve kap ölçüsünün cm olarak değerini belirliyoruz. 100-80=20 cm. bu değeri kap ölçü cetvelinde karşılık gelen harflerle sizin kap ölçünüzün net bir şekilde sonucunu buluyoruz.

10-12 cm ise

AA

Kap

12-14 cm ise

A

Kap

14-16 cm ise

B

Kap

16-18 cm ise

C

Kap

18-20 cm ise

D

Kap

20 cm ve üzeri ise

DD

Kap

Son olarak sütyen ölçünüzü verdiğimiz örneğe göre 85D olarak hesaplıyoruz.  

 

Vücudunuzu Çok Sıkan Sütyenlerden Kaçının

Kullanmış olduğunuz sütyenler kesinlikle vücudunuzu sıkmamalıdır. Bu sizin mental ve fiziksel olarak daralmanıza, vücut yapınızın bozulmasına ve açı çekmenize sebebiyet verir. Ayrıca gece yatmadan önce bu ürünü çıkarmanız gerekmektedir. Bazı kadınlar göğüslerinin formları bozulmasın diye sütyenleri ile yatmaktadırlar. Bu oldukça yanlış ve sağlıksız bir yöntemdir.

Sütyenleri takım olarak tercih etmekle beraber tek olarak da kullanabilirsiniz. Kendi takımınızı kendiniz oluşturabilirsiniz. Önemli olan sağlıklı kumaşlardan üretilmiş olmalarıdır.

Sütyenler destekli ve desteksiz diye iki gruba ayrılmışlardır. Destekli sütyenler daha dik ve çekici bir görünüm sunarken doğallıktan yana olanlar için desteksiz sütyenleri tercih edilmektedir.

 

 

Külot

Külot kadınların özel bölgelerini kapatmak ve dış giyimlerinden korumak için kullanılan en temel iç giyim ürünüdür. Külotlar günlük ve özel gün olarak ayrılsa da kişinin istek ve arzusuna göre çekmecelerini şekillendirmektedir.

Düz renklerden, çiçekli modellere kadar yüzlerce çeşit ürün bulunmaktadır. Bunlardan bazıları; dantelli külotlar, dikişsiz külotlar, slip külotlar, bikini külotlar, tanga, g-string, boxer olarak sıralanabilir. Günümüzde tanga ve g -string külotlar sıklıkla tercih edilmeye başlamıştır. Bu iki ürün grubu birbiri ile karıştırılsa da farklı ürünlerdir. Tangalar önden özel bölgeyi kapatan küçük bir kısım ve arkası ip ile kalçanızı saran bir modeldir. G-stringde ise ön tarafta kullanılan kumaş biraz daha fazladır ve arkadan yine iple saran bir üründür. Özellikle gece elbiselerinin altına tercih edilen bu ürünler kadınların pürüzsüz bir görünümüne sahip olmasını sağlarlar. 

Bu kategoride ürün bulunamadı.