Menu
Sepetiniz
  100 TL ve Üzeri Siparişlerde ÜCRETSİZ KARGO!

Bikini ve Mayo

Tüm bikini takımı, bikini altı veya üstü ile kadın, erkek ya da çocuk mayo model ve türleri bu kategori içinde yer almaktadır. Özellikle yazın gelmesi ile birlikte neredeyse denize ya da havuza girecek bütün bayanlar gelen sezonda ne giyecekleri kaygısını yaşarlar. Bir önce ki sezonda kullandıkları ürünler acaba kendilerine olacak mıdır? Ya da yeni sezonda trend olan özel modeller var mıdır?

 

 

Bikini Seçiminde Hangi Tür Seçenekler Mevcuttur? Vücudumuza Hangi Türler Uygun Olur?

Bikini iki parçadan oluşan, kadınların yüzmek için kullandığı mayolara verilen genel addır. Bikini bir sütyen ve alt bölümünden meydana gelir. Takım olarak genelde satılmaktadır. Ancak bu iki parça ayrı ayrı da satın alınabilmektedir. Yani bir bikini takımının altını satın alıp başka bir bikini takımının da üstünü satın alarak kombin de yapabilirsiniz. 

               

Üst Sütyen Bölümü Önemlidir

Çok fazla bikini türü ve çeşidi mevcuttur. Örneğin üst sütyen bölümünün kesimi halter, kaplı, straplez, üçgen olabilir. Ya da yine bu bölüm ipli, volanlı, tek omuz gibi türlerde de dikilebilir.

               

Bikini İçin Çok Fazla Kumaş ve Desen Alternatifi Vardır? Kendimize Yakışanları Seçmeliyiz.

Bikini takımı üreten firmalar çok farklı kumaşlar ile çalışabilmektedirler. Likralı, makromeli, nakışlı veya işlemeli, örgü ipli, payetli, poliamid, polyester, elastan, jarse, akrilik ve saten gibi  kumaşlardan üretilebilmektedir. Ayrıca bu kumaşlarda ayrıca baskılı, çiçekli, çizgili, düz renk, kamuflaj, ekose, kareli, patchwork, zebra, puantiyeli, örgü, geometrik, şal, balık sırtı, leopar, egzotik, etnik, çini ve şal gibi desen seçenekleri de vardır. Meydana çıkan bu durum da oldukça geniş bir ürün çeşitliliği sağlanmasına neden olmaktadır. Bu nedenle kendi vücut şeklimize ve ten rengimize en uyan kumaş, desen ve renkleri seçmemiz sağlık ve görsel açıdan ciddiye alınması gereken bir konudur.

 

Bikini Modelinde Bel, Kol, Yaka Türleri Tasarımı Çok Fazla Etkiler

Bikinilerde bel tipi de belirleyici bir tasarım öğesidir. Örneğin bel türünün, normal bel, yüksek bel, düşük bel ya da süper yüksek bel gibi çeşitleri vardır. Ayrıca kullanılan yaka türleri de ciddi bir çeşitlilik sağlamaktadır. Yakalar kendi içinde; kalp, straplez, sıfır, v, asimetrik, boyundan bağlamalı, kruvaze, madonna, yuvarlak, kayık, kare, u, halter, bisiklet ya da choker türlerinde ayrılmaktadır. Tabii bir bikinideki kol türü de farklılık gösterebilir. Bir üründeki kol türleri sıfır straplez, kolsuz, omzu açık, askılı, ip askılı, volanlı, kısa kol, reglan kol, yarasa kol, tek kol veya truvakar kol şeklinde de olabilir. Bir bikini takımı seçimi yaparken tüm bu seçenekleri dikkate alarak nihai kararımızı vermemiz en sağlıklı seçim olacaktır. Tüm bu bilgileri de dikkate alarak sizin için en uygun olan alternatifleri seçeceğinizi umuyoruz.

 

 

Mayo Seçiminde Vücut Şeklimiz Büyük Öneme Sahiptir

İnsanların yüzerken kullanması içi tasarlanan kıyafetlere genel olarak mayo adı verilmektedir. Çok fazla türü ve çeşidi vardır. Öncelikle kimin kullanacağına bağlı olarak öncelikli olarak kadın, erkek ve çocuk mayosu şeklinde ayrılır.

 

Mayolarda Çabuk Kuruyabilen Kumaşlar Tercih Edilir

Mayolarda kullanılan kumaş türleri hem tasarımı hem de içindeki rahatlığımızı etkiler. Bu nedenle oldukça önemlidir. Ağırlıklı olarak bu ürün grubunda kullanılan kullanılan kumaş türlerini likra, polyester,jarse, akrilik, polyamide, micro, elastan, jarse, lastik, akrilik ve file şeklinde özetleyebiliriz. Mayoların yüzmede kullanılması nedeniyle kullanılan kumaşların çabuk kuruyabilir ve yıkanabilir olmasına dikkat edilir.

 

Mayo Kumaşlarında Kullanılan Desenler de Çok Çeşitlidir

Mayolarda düz renkli, çizgili, puantiyeli, geometrik, baskılı, leopar, yazılı, kazayağı, egzotik ya da grafik desenli kumaşlar kullanılabilir. Tabii renk seçeneklerini de dikkate alınca ciddi bir kumaş çeşitliliği mevcuttur.

 

Hangi Mayo Türünün Size Uygun Olduğunu Belirleyin

Kadınlar için mayo türleri dalgıç elbisesi, bikini, monokini, mayokini ve tankini şeklinde ayrılmaktadır. Erkek modelleri ise yine dalgıç elbisesi, jammer, speedo, şort mayo, mankini ve fundoshi şeklinde ayrılır. Kadın mayolarında monokini ve mayokini birleşik tek parçadan oluşurken, bikini ve tankini iki parçadan meydana gelir. Vücut yapınıza ve hoşlandığınız tarza en uygun olan tasarımı seçmeniz size yakışmasını ve aynı zamanda içinde rahat etmenizi de sağlayacaktır.

Bu kategoride ürün bulunamadı.