Gelinlik içerisine giyeceğiniz iç çamaşırlarınızı seçerken, nasıl bir gelinlik modeli seçtiğiniz çok önemlidir. Sırt dekolteli bir gelinlik içine arkadan bantlı sütyen giyemeyeceğiniz gibi, straplez bir gelinlikle askılı bir sütyen de giyemezsiniz. Çok dar ve ince kumaştan üretilmiş gelinliklerin içerisine iki parçalı iç çamaşırı tercih edilmemelidir. Gecenizin işkenceye dönmemesi için dar ve sizi sıkan bir çamaşır kullanmamalısınız. Gelinliğin içine en çok tercih edilen çamaşırlar jartiyer takımlarıdır. Çok dar olmayan ve jartiyeri göstermeyen her türlü gelinlik modeli ile kullanılabilmektedir. Prenses, A kesim ve düz gelinliklerle jartiyerleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Jartiyerler, akşamınızın çok daha rahat geçmesini sağlayacaktır. Jartiyer, sentetik yapısı yüzünden sıkıntı yaşayacağınız ve rahat edemeyeceğiniz bir külotlu çoraptan da çok daha avantajlıdır. Genellikle kadınlar jartiyerlerin kullanımını çok zor olduğunu düşünmektedir. Oysa ki bir kere giydikten sonra çok rahat olduğunu fark edeceksiniz.

 

Sütyen ve Gelinliğin Aynı Renkte Olması Önemlidir

Sütyen seçimlerinizde de gelinlikle aynı renk tonlarında olması doğru olacaktır. Ve tabi kî kalitesi de çok önemlidir. Sizi rahatsız edecek ve sürekli düşen bir sütyen canınızı sıkacaktır. Genellikle straplez gelinliklerde göğüs kapları mevcuttur. Eğer özel dikim bir gelinlik yaptıracaksanız provalarda sütyeninizi yanınızda götürerek en uygun şekilde gelinliğinizi diktirebilirsiniz. Göğüs dekoltenizin derinliği sütyen seçimi için önemlidir. Sütyen seçimi yaparken, önce gelinliğinizin göğüs dekoltesini ölçmelisiniz. Eğer göğüsleriniz küçükse yalnızca göğüslerinizin uç bölgesini kapatacağı yapışkanlı göğüs pedlerini tercih edebilirsiniz. Göğüsleriniz büyük ise şeffaf askılı sütyen modellerine yönelmelisiniz.

 

Küçük Göğüslü Kadınlar Sırt Dekolteli Gelinlik Tercih Edebilir

Sırt dekolteli gelinlik modelleri tercihlerinde, küçük göğüslü kadınlara avantaj sağlamaktadır.  Sütyeninizi seçerken sadece göğüs ucu kapatıcı sütyenleri tercih etmelisiniz. Eğer büyük göğüslere sahipseniz de, derin dekolteli gelinlik yerine alttan bantlı olan sütyen modelini kullanabileceğiniz bir dekolte tercih edebilirisiniz. Vücudu saran gelinlik modelleri için kombinezon, büstiyer ya da korse tarzı tek parça bir iç çamaşırı giyilmeniz sizin için çok iyi bir tercih olacaktır. Parçalı iç çamaşırları gelinliğinin üzerinden belli olabileceği için tercih sırasında gerilerde düşünülmelidir.

 

İnce ve Vücudu saran Gelinliklerde Taşlı İç Çamaşırı Giymeyin

Gelinliklerde, ince kumaş ve vücudu saran modellerde giymeniz gereken iç çamaşırlarında aramanız gereken bir diğer özellik de, dantel ve taş işlemelerinin olmamasıdır. Bu tarz çamaşırlardaki süsler gelinliğinizde belli olacak ve görsel cazibenizi bozacaktır. Gelinliğinizin dümdüz akan bir kumaştan ise ve üzerinde hiçbir detay bulunmuyorsa mutlaka dikişsiz ve düz iç çamaşırı modelleri seçebilirsiniz.