Kadınların Ön Sevişme ve Seks Sırasında En Çok Haz Aldığı 13 Özel Bölge
 
Konu seks olduğunda, bazen tüm ilgiyi belirli bir sıcak noktaya (vajina) gösterdiğimiz kaçınılmaz bir gerçektir. Açıkçası bunda yanlış bir şey yoktur ancak sadece bir noktaya odaklanmak, ciddi derecede seksi hisleri kaçırmanıza neden olacaktır. Vücudumuzda vajina dışında da aşırı düzeyde hazza ulaştıracak çok hassas ve ilgilenilmesi gereken bölgeler yer almaktadır.
Vücudumuza bir bütün olarak bakıldığında aslında aklımıza ilk etepta gelmeyen birçok nokta ya da bölgenin yüksek ya da en azından yeterince erojen potansiyeli mevcuttur. Peki; aslında erojen bölgeler tam olarak nedir? Basitçe ifade etmek gerekirse; "dokunulduğunda erotik ve cinsel uyarılma yaratma potansiyeline sahip vücutta herhangi bir alan" olarak adlandırabiliriz. Gerçek şu ki, bu bölgeler tepeden tırnağa vücudumuzun herhangi bir yerinde bulunabilir ve bu tür sıcak noktalar kişiden kişiye değişme eğilimindedir. Cinsel organlara geçmeden önce diğer tüm erojen bölgeleri heyecanlandırmanız gerekmektedir. Bu bölgeleri sıralayacak olursak:


  

1-Ağız Ve Dudaklar
Dudaklar çok hassas organlardır; bu da iyi bir rujun neden bu kadar inanılmaz hissettirdiğini açıklamaktadır. Yumuşak ve şehvetli öpücükler, derin tutkulu bir his sağlamaktadır. Ağız ve dudaklar, ön sevişmenin başlangıç noktası olarak kabul edilmektedir.

  

 

2- Göz Kapakları, Alın Ve Yanaklar
Yüzün erotik potansiyele sahip tek kısmı ağız ve dudaklar değildir. Partnerinizin yanağını hafifçe okşarken, partnerinizin gözlerini kapatmasını isteyerek alın ve göz kapaklarına konduracağınız nazik ve hafif öpücükler, duyguları harekete geçirerek ilişkinin başlamasında büyük bir tetikleyici olacaktır. 

  

  

3- Karın Ve Mide
Bir kadının kendini rahat hissedeceği şekilde ve tedirginlikten uzak bir ortamda karın ve göbek bölgesi gerçekten seksi hisler yaratabilir. Alın ve yanaklar gibi, savunmasız bir bölge olan karın bölgesine yapılan hafif dokunuş ve öpücükler kadınların uyarılmasına sebep olacaktır.

 

 

 4-Boyun ve Köprücük Kemiği

Yapılan araştırmalara göre ilişkilerde boyun bölgesine verilen önem çok az ve değeri henüz keşfedilmemiştir. Boyun bölgesi kadınların en etkilendiği ve bütün vücutlarının uyarılmasını sağlayan sinirlerle doludur. İster nazik dokunuşlar isterseniz de sert ısırıklar sizi ve partnerinizi unutulmaz bir ilişkiye hazırlayacaktır.

  


 

5-Bilekler Ve Dizler
Vücudunuzun hassas olan her noktasında erojen bir bölge olma potansiyeline sahipsiniz. Bu yüzden birçok kadının bilekleri ve dizlerinin arkası küçümsenmeyecek bir erojen bölge olarak değerlendirilmelidir. Ön sevişme sırasında tüm vücudunuzu uyandırmaya yardımcı olması için bu geleneksel gıdıklayıcı noktaları kullanmalısınız.

  


 

6-Kulaklar
Ön sevişme sırasında kulağa nefes vererek güzel söylenen kelimeler ve kulak memesine hafif diş darbeleri ; partnerinizin özellikle cinsel bölgesinde büyük çaplı bir uyarılmaya yol açmaktadır. Kulak memesinin bu kadar önemli uyarılmaya yol açmasının sebebi fizyolojik olarak kulak memesinde yoğun bir kan akışının olmasıdır. Bu durum özellikle vajinal bölgenin hassaslaşmasına neden olmaktadır.

  


 7-Ayak
İnsanlar ayakları ya çok sever ya da nefret ederler. Bazı insanlar ayak parmaklarının emilmesinin gerçekten seksi ve heyecan verici olduğunu düşünmektedirler. Partneriniz bu durumdan hoşnutsa ayak parmaklarına yapılan masaj ve dil darbeleri onun etkilenmesine ve hazır hale gelmesine yardımcı olacaktır. Eğer hoşlanmıyorsa hiç bu uyarılma noktasına uğramamanızı tavsiye etmekteyiz.
 
 8-Sırt ve Bel Çukuru
Dokunmak ve etkileşim olarak gayet verimli bir bölge olan sırt bölgesine yapılan masaj, vücudun rahatlamasına ve canlanmasına yardımcı olmaktadır. Sırtın üst kısmı stresi depolayan bir yer olma  eğilimindedir. Bu bölge erojen olmasa da etkili bir masaj ile rahatlamanıza ve doğal olarak da stresten arınmanıza sebep olmaktadır. Kadınların en etkilendiği bir başka yer ise sırtla kalçanın birleştiği alan olan bel çukurudur. Bu bölge çok hassastır. Buraya yapılan dil darbeleri partnerinizin uyarılmasında etkili olacaktır.

  


 9- Meme Uçları
Kadınlar tipik olarak hassas meme uçlarına sahiptirler. Ancak yumuşak okşamalardan nazik kemirmeye kadar tercih edilen his türünün tamamen değiştiğini de söylemeliyiz. Partnerinizin harika hissettirdiğinde veya biraz fazla sert olduğunda konuşarak sizin için en doğru ve haz aldığınız şekli kararlaştırabilirsiniz.
  
10- İki Göğüs Arası
Partneriniz gövdenize doğru ilerlediğinde, meme uçlarınızın tüm dikkati çekmesine izin vermemelisiniz. Göğsünüzün sunabileceği başka erojen bölgeler de vardır. Özellikle, birçok kadının göğüslerinin tam ortasında, göğüslerinin arasına dokunulmasından hoşlandığı bilinmektedir. Partnerinizi, göğüs uçlarınıza dokunmadan önce göğüslerinizi çevreleyen alanlarda gezinmesi için de teşvik etmelisiniz.
 
 11-Vulva( Vajinanın dış kısmı)
Her şey klitoris ve g noktası değildir. Vulvanın kendisi (yani vajinanızın dış kısmı) büyük bir erojen sıcak noktadır. Bu noktadan en iyi şekilde yararlanmak için partnerinizin dilini, penisini, parmağını veya seks oyuncağını boya fırçası gibi kullanmasını sağlamalısınız.