Korse satın almadan önce vücut ölçülerinizi tam olarak bilmeniz gerekmektedir. Vücut ölçüleriniz değişmiş olabilir: Bu durum satın alacağınız iç giyim ürünlerini rahat bir şekilde kullanmanızı engelleyebilir. Aslında doğru ölçü ürün seçimi her türdeki iç giyim ve giyim ürününde önemlidir. Düğün, nişan, tatil, balayı ve mezuniyet gibi özel günlerin sıklıkla yaşandığı bahar ve yaz aylarında herkes daha ince ve zarif görünmek ister ve hemen incelmenin en kısa yolu toparlayıcı korselerdir. Korsenin modeline göre anında 1 veya 2 beden incelip, dolabınızdaki o çok şık kıyafetlerinizi çok rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bunu ancak doğru korse seçimi ile sağlanabilirsiniz.

 

Korse seçimi konusunda; birçoğumuzda 1 beden küçük alınmalı şeklinde yanlış bir düşünce bulunmaktadır. Aksine tam bedeninizi almanız rahat edebilmeniz için oldukça önemlidir. Korseler vücut yapınızı ortaya çıkaracak, toparlayacak şekilde üretilmektedir. Korseler, diğer giysilerden farklı olarak her beden için özel ölçülerde ve modelleme yapılarak üretilmektedir. Bir küçük bedeni alırsanız içine girememek gibi bir sorun yaşayabilir ve değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Beden ölçüleri doğru tespit edilmeli ve buna mümkünse etek ve kumaş pantolon bedenleri ile test ederek karar verilmelidir. Özetle daha rahat ve konforlu bir kullanım için korseleri kendi bedeninizde satın almalısınız.

 

Korselerin inceltme haricinde farklı fonksiyonları da bulunmaktadır. Vücudu sıkı tutarak, daha dinç görünmenizi sağlamaktadır. Düğün, nişan ve uzun süreli her türlü kutlamanızda bel ve kalça bölgenizi içine alan korse çeşitleri sizi ince gösterirken, aynı zamanda da daha az yorulmanızı sağlamaktadır. Tek yapmanız gereken içerisinde ince görünmek istediğiniz kıyafetlere uygun, renk ve modeldeki korseleri tercih etmenizdir.