Renkler seks hayatımıza aslında oldukça fazla etki ederler. Birçok zaman farkında olmasak da üzerimize giydiğimiz iç çamaşırlarının ya da iç giyim ürünlerinin renkleri yaşayacağımız güzel zamanlara farklı farklı etkiler oluşturabilirler. Bu nedenle iç giyim ürünleri renklerinin seks yaşantımıza etkilerini tek tek anlattık:

 

Beyaz

Saflık, temizlik demektir. Bu olgu, sekste yerini sıradanlığa, durağanlığa ve rutinliğe bırakır. Beyaz, sekste tecrübesiz kişilerin çokça tercih ettiği bir renktir. Bir çekinme duygusu  vardır beyazda. Gün ışığını kullanamamak, yani karanlıkta sevişmek, partner ya da eş yanında çıplak gezememek, yorgan altında iş bitirmek vardır. Aşırılık yoktur, defalarca birlikte olmak yoktur, birlikteyken yorulmak hiç yoktur: Görev yapılır, sona erince eşler sırtlarını dönüp uyur. Temizlik bağımlısıdır. Yatağa hep banyodan sonra girer. Beyazda işin içine biraz saten karışınca ise işler değişir. Daha seks kokan bir havaya bürünür ortam.

 

Gri

Hayatın içinde sırana yaşantının sembolü gibi olan ve çok da tercih görmeyen bir renk olarak karşımıza çıkar. Aralara sıkışmış bir haldedir aslında. Ne doğunun oryantal havasına sahiptir ne de batının modern kokusuna. Net bir kimlik edinememiş durumdadır. Ağırlıklı olarak gri renk tercih edenlerin davranışlarını tahmin etmek neredeyse olanaksızdır. Her hareketi yapma potansiyelleri vardır. Tabii yatak için bu bir anlamda iyi bir durumu da beraberinde getirir.  Bu rengi tercih edenlerden uygun ortamda olağanüstü performanslar görebilirsiniz. Bu rengi tercih edenlerde sık sık azgın teke sendromu görülebilir. Cinselliği hayat tarzı olarak yaşayanların bir bölümü de bu rengi çok tercih edenlerdendir.

 

Kahverengi

Günümüz hayatı içinde kahverengi renk tutarsızlığın simgesi olarak anılır. Ancak içten içe sekse hizmet etmeyi ve emir almayı seven bir karakteri de içinde barındıran tek renk olarak karşımıza çıkar. Kahverengiyi sevenler seks sırasında emir almayı severler ve karşılarındakinin söylediğini sorgusuz yerine getirmekten ciddi anlamda zevk duyarlar. Sevgiyi de dorukta yaşayan kahverengi sevenler kendilerine söylenen onay sözlerinden de çok ama çok etkilenirler. Onu onaylamak önemlidir. Aslında romantizmi doya doya yaşamayı severler. Sevişmeden birlikte uyumak, partnerinin elini tutarak yatmak ya da oturmak, birlikte olduğu kişinin kokusunu almak onun için farklı duygular doğuran aktivitelerdir. Sevişmeden sonra el ele uyumak onun için çok önemlidir. Hem kendi karşısındakini hissetmek hem de kendisini karşısındakine hissettirmek ister.

 

Kırmızı

Kırmızı tutkunun rengi olarak bilinir. İçinde en yoğun şehvet duygularını da birlikte barındırır. Birlikte olacağı insan ile her yerde sınırsız şekilde birlikte olmak ister. Aşkı için birçok şeyi göze alabilir. Partnerinden sürekli evet cevabı almak ister. Olumsuz bir cevap aldığında ciddi hayal kırıklıkları yaşayabilir. Sürekli yeni şeyler arayışı içinde olan kırmızı renk düşkünleri kolayca tahrik olup sınırları oldukça geniş bir yelpazede seksi yaşarlar. Kırmızı her ne kadar basitliğin rengi olarak algılansa da erkekler çoğu zaman yatakta basit kadınlardan daha çok hoşlanırlar. Bu nedenle yatakta partnerinizi coşturmak için iyi bir alternatiftir. Yatakta kırmızı rengi sade şık geceliklerle tamamlamak onun basitliğini şehvetle birleştirecektir.

 

Mavi

Mavi rengi tercih edenler genellikle aile yapısına sadık insanlardan oluşur. Bu kişiler ağırlıklı olarak eşine de bağlıdır. Mavi renkte duygusallık da yoğun yaşanır. Bu rengi tercih edenler seks için sadece benden öte bizi kabul etmiş, uzun soluklu ilişkileri ve evlilikleri yürüten kişilerdir. Seksi hayatı için hep ön planda tutmayan mavi renk tercih edenler için partnerleri hep tek ve özel kalacaktır. Seksi göz ardı da etmeyen mavi renk severler için şefkat ve bağlılık çok daha büyük bir yere sahiptir.

 

Mor

Cinsel yaşam içinde kırmızının tahtını sallayan mor renk için söylenebilecek şeyler şöyle sıralanabilir: Tutku, bağlılık ve ihtiras. Hayatın her noktasında özel olarak seçilebilen mor renk tutkunları sekste de çok özel bir noktada bulunmaktadırlar. Seks fantezilerine oldukça sıcak bakan mor renk sevenler seksten yüksek haz almanın peşindedir. Yaşadıkları seks yoğun olan bu insanlar hem kendilerini hem de birlikte oldukları insanları yüksek seviyede mutlu ederler.  Küçük detaylara takılmadan direkt mutluluğa yürümeyi severler.

 

Pembe

Pembe kendi varlıklarından emin olmayan insanların tercih ettikleri bir renktir. Aslında düşünüldüğü gibi içinde çok fazla tutkuyu içermez. Masumiyeti göstermek , daha genç bir etki yaratmak ya da olduğundan daha genç görünmek isteyenlerin yoğun olarak tercih ettikleri bir renktir.  Pembe sekste en sinsi renklerden birini ifade  eder.

 

Sarı

İnsanlarda aldatmaya kendinden meyilli olanlar ve uygun ortamı bulduğunda bu tür dürtüleri ortaya çıkanlar olarak iki tür aldatma eğilimi olan kişi profili çizilebilir. Sarı rengi tercih edenler ise ancak uygun ortamı bulduklarında bunu yapanlardır aslında. Tercihlerini sekste sarı renkten yana kullananlar için ilk hareket hep karşıdan gelmelidir. Onlar için seks bir görev gibi başlayabilir ama sonuçta elde edecekleri zevkin onları çok ama çok yüksek doruklara taşımasını isterler. Bunda birçok zamanda da başarılı olabilirler.

 

Siyah

Siyah renk cinsel dünyada gerçek hayattakinden çok farklı anlamlara gelir. Günlük hayatta matem ve gücün rengi olan siyah cinsel dünyada şehveti ve yanında da baskıyı temsil eder. Siyah rengi tercih edenlerin mekan sınırı olmaz seks için. Her yerde seks yapabilirler. Siyahı tercih edenler günlük hayatlarında sakin ve sessiz insanlar gibi görünseler de yatakta tam bir sert ve haşin kaplan gibi hareket ederler. Onların yatakta böyle sert ve tahrikkar olabileceğini tahmin etmek ise neredeyse olanaksızdır.