Her kadının çeşitli zamanlar için farklı sütyen türlerine ihtiyacı vardır. Biz de sizler için bunları araştırıp derledik ve burada yayınlıyoruz. Bu kısa ve pratik bilgiler günlük hayatınızda emin olun çok işinize yarayacak.

 

En İhtiyaç Duyulan Sütyen Modelleri:

Dolgulu Sütyen:

Dolgulu sutyenler, özellikle küçük göğüslü kadınlar için vazgeçilemeyen bir sütyen modelidir. Göğüsleri olduğundan daha büyük ve dolgun gösteren bu sütyenler aynı zamanda rahatlıklarıyla da öne çıkıyor.

 

Straplez Sütyen:

Straplez sütyenler, yaz aylarının vazgeçilmez sütyen modellerinden biridir. Straplez sütyenler, askısız ya da düşük omuzlu elbise-bluzlarla ya da kazaklarla rahatlıkla giyilebiliyor.

 

Push-Up Sütyen:

Push-up sutyenler, göğüsleri yukarı doğru kaldırıp, onları olduğundan bir ya da iki kup daha büyükmüş gibi bir izlenim veriyor.

 

U Şeklindeki Dekolteli Sütyenler:

Göğüs kısmı u şeklindeki bu modele göğüs dekolteli kıyafetler için adeta bir kurtarıcı diyebiliriz. Göğüsleri alttan destekleyerek güzel gösteren bu sutyenler, dikişsiz özellikleri ile de her kumaşla rahatça giyinilebiliyor.

 

Çok Amaçlı Sütyenler:

Kopça kısımlarını çıkartıp, yer değiştirebildiğiniz ve farklı biçimlerde takılabilen bu sütyen modeli, her kıyafet ile giyilebilecek şekilde özel olarak tasarlanıyor. Bu sütyenleri, ister straplez bir bluzla isterseniz de bir gece elbisesinin içine rahatlıkla giyebilirsiniz.

Sporcu Sütyeni:

Spor esnasında göğüsleri sıkı tutup destekleyen sporcu sütyenlerini her kadın dolabında mutlaka yer vermeli. Rahat olmasının yanında oldukça da kullanışlılar

 

Toparlayıcı Sütyen:

Toparlayıcı sütyenler, büyük göğüslü kadınlar için vazgeçilmez bir modeldir. Göğüsleri olduğundan 1-2 kup daha minik gösteren bu sütyenler, büyük göğüslü kadınların istedikleri kıyafetleri rahatlıkla giymelerine olanak sağlıyor.

 

Bandaj Sütyen:

Straplez sütyen modelleriyle aynı işleve sahip olasalar da bu modeller daha zarif duruşuyla her kadının gardırobuna girmeyi başarıyor. Aynı zamanda koltuk altı geniş kesimli tişörtlerin içine giyildiği zaman çok şık gözüküyor.

 

Soft Cup Sütyenler:

Soft cup sütyenler, rahat olmaları nedeniyle tercih eden modellerden biri. Dikiş izi ve tel desteği olmayan bu sütyenler rahat olmaları sebebiyle çoğunlukla uyku sırasında tercih ediliyor.

 

Tişört Sütyeni:

Tişört sütyeni, en sık giyilen modellerden biridir. Çoğu kadının gardırobunda en az iki tane olan bu tişört sütyenleri, isminden de anlaşılabildiği gibi ince tişört ve gömlekler ile giyildiğinde iz yapmıyor. Vücuda tamamıyla oturan ve sıkı duran bu sütyenler, elbiselerinizin üzerinden belli olmuyor ve kusursuz gözüküyor.

 

Silikon Sütyen:

Silikon sütyenler, içinde bulunan yapışkan madde sayesinde göğsünüze yapışıyor ve göğüslerinizi hafifçe yukarı doğru kaldırıyor. Sırtı açık elbiselerle rahatlıkla giyilen bu sütyenlerin sıcak havalarda terleme yapması gibi küçük bir dezavantajı da olabiliyor.

 

Emzirme Sütyeni:

Emzirme sütyenleri her yeni annenin dolabında bulunması gereken sütyen modellerinden biri. Emzirme esnasında bu sütyenleri çıkarmanıza gerek yoktur. Bu ürünlerde emzirme sırasında sadece göğüs bölgenizi açmanız yeterli olmaktadır. Göğüs bmlgesi kolayca açılıp kapanabilir olarak tasarlanmış ürünlerdir.