Tek başınıza kendinizi tatmin ederken ya da partneriniz ile sıcak anlar yaşayarken, niyetiniz ve uyguladığınız tekniklerle klitoral dokunuşa odaklanmak işleri gerçekten değiştirebilir. Bu da doğal olarak vücudunuzu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır.

 

İlk olarak, küçük bir anatomik bilgi aktarmakta fayda var: Vajinal bölgenizde yaklaşık 8.000 sinir ucu vardır. Bu sinir uçlarını uyarmak için tekdüzelikten çıkabilirsiniz. Ama nereden başlamalısınız? Bunun için 10 farklı uyarılma yöntemini sizler için listeliyoruz.

 

1. "Fazer İşareti" Yöntemini Deneyin.

Çok hassas bir klitorisiniz varsa, ona doğrudan dokunmak aşırı uyarılma gibi hissettirebilir. Bunun için, bir zafer işareti yapıyormuş gibi iki parmağınızı klitorisinizin hemen dışındaki yanaklara bastırın. Oradan, parmaklarınızı yukarı ve aşağı hareket ettirebilir veya parmaklarınızı birbirine nazikçe masaj yaparak yakınlaştırıp uzaklaştırabilirsiniz. Bu iki hareketin de klitorisinize doğrudan temas olmadan uyarabileceğiniz bir yöntemdir. Mastürbasyonunuzu biraz daha uzatmak isterseniz bu iki yöntemi iç çamaşırınızın üzerinden de uygulayabilirsiniz.

 

2. Klitorisinizin Sadece Görünen Dış Kısmını Değil, Bütününü Uyarmaya Çalışın.

Klitoris sadece bir noktadan ibaret değildir. Klitoris aslında vajinal açıklığınızın etrafında uzanır ve bir lades kemiği gibi şekle sahiptir.  Klitoris noktanızda bulunan sinirlerin çok daha fazlası vajinal açıklığın etrafında bulunmaktadır. Kadınların bir çoğu ,genellikle orgazma ulaşmak için ovulan klitorisin sadece üst kısmının farkındadır. Daha da fazla stimülasyon ( uyarılma) için klitorisinizin yanaklarına masaj yapabilirsiniz.  Dokunuşunuzu daha da uzatabilir ve vajinal açıklığınıza, perine ( vajina ile anüsünüz arasında), iç uyluklarınıza ve anüse masaj yapabilirsiniz.

 

3. Klitorise Eliniz İle Uygun Düzeyde Baskı Uygulayın.

Klitorisinizi kaplayan deri klitoral kapüşonunuzdur ve aslında klitorisiniz için bir koruyucudur. Klitoral deriyi mastürbasyon seanslarınıza dâhil edebilirsiniz. Başparmağınız ve işaret parmağınız arasında cildi nazikçe tutmanız ve size zevk veren bir şey bulana kadar baskı uygulayabilirsiniz. Oradan, elinizi veya parmaklarınızı yukarı ve aşağı hareket ettirmek gibi farklı hareketleri deneyebilirsiniz.

 

4. Çapraz Hareketi Deneyin.

Klitorisi "ovmak" oldukça geniş bir direktiftir, bu nedenle bazen tam olarak ne yapacağınızı ve parmaklarınızı veya ellerinizi nasıl hareket ettireceğinizi bilmek faydalı olabilir. Daha fazla zevk için çapraz hareketler deneyebilirsiniz. İki ila üç parmağınızı alın, düzleştirin ve klitorisinize çapraz hareketlerle nazikçe ileri geri sürün, hız ve yoğunluk istediğiniz gibi artırabilirsiniz. Hassas bir klitorisiniz varsa veya sadece işleri değiştirmek istiyorsanız bu harika olabilir.

 

5. Biraz Kayganlaştırıcı

Parmaklarınıza bir miktar kayganlaştırıcı sürün ve klitorisinize nazikçe masaj yapmak için kullanmayı deneyebilirsiniz. Ayrıca parmaklarınızı klitorisin her iki tarafına da koyabilir ve iç dudaklarda yavaşça yukarı ve aşağı hareket edebilirsiniz. Kayganlaştırıcı, yavaşlamanıza ve gerçekten yumuşak, sürekli hareketlere odaklanmanıza olanak tanır, böylece neyin iyi hissettirdiğini anlayabilirsiniz.

 

6. Dairesel Hareketler

Bazı kadınlar, hızdan çok tutarlılık istemektedirler. Bu teoriyi test etmek için klitorisinizin etrafında veya üstünde sabit daireler çizmek için bir veya iki parmağınızı kullanın. Hızı artırabilirsiniz, ancak iyi hissettiren bir şey bulduğunuzda, birkaç dakika buna bağlı kalmayı deneyebilir ve neler olacağını görebilirsiniz.

 

7. Hafif Vuruşlar

Şimdiye kadar anlattığımız yöntemlere ek olarak, klitorisinize hafif darbeler uygulayabilirsiniz. Bu süreçte diğer hareketleri de yapmayı unutmayın. Bu hafif darbeler size daha şiddetli orgazmlar sunacaktır.

 

8. İki Elinizi De Kullanmayı Deneyin.

İki elinizi de kullanmayı deneyin . Bir el vajinanızın girişini yavaşça dolaşırken, diğeri klitorisinize daha hızlı bir şekilde daireler çizebilirsiniz. Duygu çeşitliliğinin artması tam da ihtiyacınız olan şey olabilir.

 

9. Yüzüstü Deneyin.

Klitorisinizi bir yüzeye sürtünmeyi seven biriyseniz, yatağınızda yüzüstü mastürbasyon yaptığınızda ne olacağını görmek isteyebilirsiniz. Bu şekilde ellerinizi kullanmaya devam edebilirsiniz, ancak biraz daha fazla etki için yatağınıza veya bir yastığa sürtme özgürce orgazm olmanızı sağlayacaktır.

 

10. Bir Vibratör Kullanın.

Bu, özellikle elleri yorulan veya uzun parmak tırnakları olan kadınlar için kullanılabilecek iyi bir oyuncaktır. Çünkü bugünlerde çoğu oyuncak hem hız hem de titreşim düzeni açısından farklılık gösteriyor. Bu şekilde klitoris ve çevresine vibratörle masaj yapabilirsiniz.