Kadınlar için, dış giyimden bahsedildiğinde akan sular durmaktadır. Dış giyim ürünleri için ellerinden gelenin fazlasını yapmaktadırlar.

Ne yazık ki sıra iç çamaşırı seçimine geldiğinde aynı özeni göstermemektedir. Ancak gözden kaçırılan bir şey var o da kıyafetin duruşunda, görünüşünde doğru iç çamaşırı seçiminin çok önemli olduğudur.

İç çamaşırı seçimi sizin duruşunuzu bile etkileyebilmektedir. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta her beğendiğiniz ya da çok tercih edilen bir iç çamaşırı sizin için çok uygun olmayabilir. Dış giyimde vücut tipine göre giyinmek gerekiyorsa, aynı şekilde iç çamaşırı alırken de buna dikkat edilmesi gerekir.

Vücut tipinize göre iç çamaşırı tercih etmelisiniz ve öncelikle bu noktada vücudunuzu iyi tanımanız gerekmektedir. Kadınlarda genel olarak 4 faklı vücut tipi bulunmaktadır.

 

1) Üçgen

Son yıllarda en çok istenilen vücut tipidir. Birçok kadının istediği büyük kalçalar artık hayal edilen bir unsur haline geldi. Bu vücut tipinde kalçalar ciddi anlamda dikkat çekicidir ve omuzlardan daha geniş durmaktadır. Bu vücut tipinde dikkat çeken kalça bölgesi olduğu için alt içim giyim seçimine özen göstermeniz gerekmektedir. Eğer büyük kalçalardan rahatsız oluyorsanız, sizin için en ideal olan büstiyer şeklindeki iç çamaşırlarıdır. Böylece kalçanız ve göğsünüzde doğru orantı oluşmuş ve görünüşünüzü dengelemiş olacaksınız.

 

2) Kum Saati

Kusursuz diye adlandırabileceğimiz vücut tipidir. 90-60-90 diye tabir edilen vücut ölçülerine sahiptirler. İsminden de anlaşıldığı üzere adeta kum saati şeklinde diyebiliriz. Her bedende, her vücutta olduğu gibi elbette bu vücut tipine de yakışmayacak ürünler olabilmektedir.  Kusursuza yakın bir vücut tipi olduğu için hemen hemen her iç çamaşırı çok güzel duracaktır. Ancak en çok yakışacak, bu model de tam bana göre diyebileceğiniz iç çamaşırılar kesinlikle jartiyer, korse modelleridir. Alt çamaşırı olarak ise ince belinizi ortaya çıkaracak yüksek bel bir külot ve stringler çok güzel duracaktır.

 

3) Elma

Gerçekten elmaya benzeyen bir vücut tipidir. Şöyle ki üst beden kalın, alt beden incedir. Yani üst ve alt beden arasında bir orantısızlık vardır. Özellikle bel çevresi kalındır. Toplumumuzdaki en yaygın vücut tipidir. Eğer böyle bir vücut yapısına sahipseniz, kolsuz iç çamaşırlarından tercih etmelisiniz. Böylelikle üst bedeninizle kalçanız arasındaki orantısızlığı en aza indirmiş olursunuz.

 

4) Dikdörtgen

Dikdörtgen vücut tipi fazlalıkların ve vücut kıvrımlarının olmadığı bir vücut tipidir Kalça, omuz ve üstünüz neredeyse aynı seviyededir. Bu vücut şekline sahip olanlar çoğunlukla atletik vücuda sahip olan kadınların vücut şeklini oluşturur.  Böyle bir vücut tipine sahipseniz, beli kuşaklı veya lastikli iç çamaşırları size uygun olacaktır. Ayrıca, uzun bir gövdeye sahipseniz jartiyerleri tercih edebilirsiniz.